експорт > пазари
Южна Америка е най-привлекателна за пътувания

|
Има спад на туристическия поток към Северна Африка и Близкия Изток, причинен от несигурността в региона
Южна Америка е била най-предпочитана за пътувания през 2011 година. Там туризмът е отбелязал растеж от 10 %, сочат данните на Световната организация по туризма, цитирани от АФП, ДПА и БТА.
|
|
>>>
|
|
експорт > пазари
И сръбското Кремиковци излезе от играта

|
US Steel продаде завода в Смедерово за 1 USD на Сърбия, правителството търси нов купувач
След Кремиковци още един металургичен комбинат гигант на Балканите излезе от голямата игра. Това е заводът в Сърбия на американската компания US Steel.
|
|
>>>
|
експорт > пазари
Големият невидим в експорта е металургията

|
Браншът реализира постъпления от износ равни на всички приходи в туризма, отчита икономическият министър Трайчо Трайков
Той прогнозира, че и през 2012-та ще има ръст на износа като отчете, че през 2011 г. постъпленията от експорт са надвишили 20 млрд.лева
|
|
>>>
|
експорт > пазари
Исландия отвори трудовия
си пазар за българи

|
Те вече няма да се нуждаят от специални разрешения за пребиваване и работа в страната на гейзерите
Българи и румънци ще могат без проблеми да работят в Исландия. Страната отвори трудовия си пазар за наши и румънски работници. Те получават същите права за свободно движение и работа, с които се ползват другите граждани на държави членки на ЕС в Европейската икономическа зона, съобщи Euro Active.
|
|
>>>
|
експорт > пазари
По-лесен достъп до работа в Германия

|
На германския трудов пазар добре се котират наши компютърни специалисти, лекари, медицински сестри, строители, инженери и архитекти
Българи ще стигат по-лесно до трудовия пазар на Германия. С напълно свободен достъп са вишистите. Привилегията важи и за тези, които имат съответната образователна степен и искат да продължат обучението си там.
|
|
>>>
|
|
|
|
<< Начало < Предишна 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Следваща > Последна >>
|
Страница 80 от 82 |